понеділок, 4 листопада 2019 р.

Порадник для батьків ЩОДО залучення та ВИКОРИСТАННЯ благодійних внесків
«ГАРЯЧА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ ГОЛОВИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ 0800 50 40 77
 Повна загальна середня освіта є обов’язковою і безоплатною.
Будь які вимагання внесків до фонду школи/класу, на ремонт класу незаконні.

І не припустимо тиснути на батьків та проявляти булінг, щодо їх дітей. Ст.189 Кримінального кодексу України - Вимагання.
 Щороку навчальний заклад повинен формувати бюджетний запит до районного управління освіти для формування кошторису, щодо фінансування (ремонт, канцелярія, миючі засоби тощо).
  За необхідності навчальний заклад може звернутися за допомогою до благодійників, якими можуть виступити й батьки учнів.
 Оприлюднення інформації про перелік потреб, їхню вартість та коло осіб, які використовуватимуть цю допомогу є обов'язковим. Батьківські комітети
 Мають право створювати благодійні фонди відповідно до чинного законодавства, у тому числі контролювати надходження і розподіл грошей, брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих фондів відповідно до Примірного положення про батьківські комітети (ради) загальноосвітніх навчальних закладів
 Не мають право змушувати до благодійництва. Якщо примушують сплатити конкретну суму – сміливо скаржитесь правоохоронцям. Ніхто не зобов'язаний виконувати те, що вирішили батьківські комітети. Основне завдання - не збір грошей, а співпраця з директором та місцевою владою, щоб забезпечити фінансування школи. Благодійний внесок Благодійна діяльність регламентується законодавчими актами та нормативними документами
 Благодійність може існувати, але виключно на добровільних засадах та за бажанням батьків без встановлених сум з боку школи, чи когось з інших батьків.
 Батьки не зобов’язані щось купувати для школи. Допомагати навчальному закладу чи ні - це Ваше особисте рішення.
 Здійснюється виключно у безготівковій формі або товарами (за умови складання договору).  Якщо благодійний внесок у грошовій формі слід зазначати цілі, на які внесок призначається. Якщо благодійник не вказує цілі, то керівник навчального закладу може направити благодійні кошти на першочергові потреби, пов'язані з основною діяльністю.
Як зробити благодійний внесок?
 Переказ благодійних внесків Ви можете здійснити через спеціальний розрахунковий рахунок навчального закладу, що розміщений на інформаційному стенді та на сайті закладу. Запам'ятайте! Благодійні внески не можуть прийматися працівниками навчального закладу
  Благодійник має право здійснювати контроль за цільовим використанням його внесків. Пам`ятайте про обов`язковість особистого звітування керівника перед загальними зборами. Проконтролюй!
 Запропонуйте батькам класу/групи створити контрольноревізійну групу при батьківських комітетах з метою забезпечення прозорості діяльності. Наполягайте на перерахуванні коштів на спецрахунок навчального закладу в Держказначействі. Тільки за цієї умови цільове використання коштів буде обов’язковим для керівництва, за яке воно нестиме персональну відповідальність.
Фінансовий звіт Заклади освіти та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих, як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством (відповідно до Ст. 30 Закону Про освіту).
Перелік нормативних документів
• Конституція України • Цивільний кодекс України • Бюджетний кодекс України • Кримінального Кодексу України • Адміністративний кодекс • Закони України: «Про освіту» «Про загальну середню освіту» «Про вищу освіту» «Про дошкільну освіту» «Про благодійну діяльність та благодійні організації» «Про громадські об'єднання» «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Немає коментарів:

Дописати коментар